FAQ

najczęściej zadawane pytania

Polityka wysyłania zamówień

Każde zamówienie jest realizowane natychmiastowo. Zamówienia składane po godzinie 15 są przekazywane następnego dnia do wysyłki. Każde zamówienie na terenie Polski jest wysyłane Pocztą Polską listem priorytetowym. Szacowany termin dostawy 1-2 dni roboczych. Kiedy nie ma klienta w domu listonosz powinien zostawić Awizo, jeśli przesyłka nie dociera we wskazanym czasie, warto udać się do dedykowanego urzędu pocztowego właściwemu miejscu zamieszkania i zapytać na poczcie o ew. awizo.

Zamówienia na terenie Europy/ Wielkiej Brytani są realizowane mniej więcej do 14 dni roboczych.

Czym są jajeczka Yoni?

Jajeczka Yoni to 100% naturane kryształy ręcznie szlifowane w kształt Jajeczka. Służą do ćwiczenia głębokich mięśni dna miednicy tzw. Mięśni Miłości (mięśnie Kegla).

Yoni w sakskrycie indyjskim oznacza “Święte Miejsce” i jest nim określana kobieca pochwa. Jest to znacznie piękniejsza forma nazywania kobiecych narządów rozrodczych, nadając dużo głębsze znaczenie niż tylko jako organ płciowy.

Jajeczka Yoni używa się wewnątrz pochwy celem wzmacniania mięśni głębokich dna miednicy, dolnej części brzucha, przepony moczowo-płciowej a także dolnego odcinka lędźwiowego.

Działa jako narzędzie do ćwiczenia mięśni Kegla, i jest dużo efektywniejszym i bezpieczniejszym medium do wzmacniania tego regionu kobiecego ciała, zwłaszcza po porodzie kiedy ten obszar jest osłabiony.

Istnieje wiele badań sugerujących że najlepszym sposobem wzmacniania mięśni dna miednicy jest używanie do tego obciążenia w postaci Jajeczek Yoni, Kulek Gejszy itd, zamiast samych ćwiczeń kegla.

Można również wykonywać ćwiczenia z Jajeczkiem Yoni jeszcze mocniej wzmacniając prace mięśni, joga, tradycyjne ćwiczenia Kegla, taniec itd.

Jak sie je używa?

Jajeczka Yoni używa się wewnątrz pochwy. Wkłada się je większym końcem do góry (odwrócone jajeczko) dwoma/jednym palcem jak Ci wygodniej. Przed włożeniem ważne jest rozluźnienie zarówno siebie jak i miednicy (w instrukcji dokładnie opisuje jak to zrobić). Na grupie prywatnej nagrałam wideo w którym Cie instruuje na głos jak to zrobić dokładnie… ZOBACZ WIDEO

Dopiero kiedy jesteś gotowa umieszczasz Jajeczko w sobie. Bardzo ważny jest czas użytkowania! Szczególnie na początku.

Ważne, by nie przesadzać z czasem użytkowania. Tzn wiele Kobiet łapie taki entuzjazm że używa Jajeczek/ Kulek Gejszy przez wiele godzin tym samym zamiast sobie pomagać-szkodzą sobie serwując swojej pochwie maraton!

Na początek zalecam użytkowanie 20/30min w ciągu dnia.

Jak używać Jajeczka, jest wiele możliwości praktyki z Jajeczkiem Yoni:

 • chodzenie z Jajeczkiem wewnątrz w ciągu dnia- pamiętaj by nie ograniczać się tylko do tego!

 • ćwiczenia mięśni dna miednicy + Jajeczko (najbardziej efektywne) - pamiętaj że do Instrukcji jaką załączamy do zamówienia dostajesz pakiet ćwiczeń. Wykonywanie dodatkowo ćwiczeń wspaniale uzupełnia Twoją praktykę holistycznie obejmując troską całe Twoje ciało.

 • joga/pilates/ inna forma ruchu (wykluczając crossfit i wszelkie inne intensywne formy sportu) + Jajeczko

 • Jajeczko + Medytacja

 • Spanie z Jajeczkiem- niektóre Kobiety uwielbiają spać z Jajeczkiem wewnątrz pochwy. Jest to bardzo indywidualna sprawa, pamiętaj by kierować się tym co twoje Ciało do Ciebie mówi. Tzn dla jednej Kobiety spanie z Jajeczkiem bedzie ok, np Kobiety po ciąży, mającej rozciągnięte mięśnie, której przy chodzeniu wypada jajeczko. Dla innej z kolei będzie to zbyt intensywna praktyka i fizycznie i energetycznie. Kryształy mineralne są bardzo mocną energią. Posłuchaj swojego ciała, na co jesteś gotowa i czy to nie jest dla Ciebie za dużo. Dobre do spania są Ametystowe Jajeczka-wzmacniają świadome śnienie, sprzyjają spokojnemu, efektywnemu snu.

Czy jajeczko nie zginie? Co jeśli ono nie wyjdzie?

Na początek- spokojnie. Może zacznijmy od małej edukacji anatomii:

IMG_9526.jpg

Na ilustracji zaznaczony został obszar gdzie maksymalnie wchodzi Jajeczko, dalej może już tylko plemnik. Anatomicznie nie ma szansy na zagubienie Jajeczka/ zaginięcie go.

Proces wykładania Jajeczka nie jest bardzo skomplikowany, wymaga jednak wprawy, którą z czasem bez problemu można wyrobić, zupełnie jak z tamponem czy kubeczkiem menstruacyjnym.

Przy każdym zamówieniu dostajesz dokładną instrukcja JAK wkładać i wykładać, to nie jest wcale trudne!

Zobacz INSTRUKCJE YONI LOVE

Jakie są korzyści używania Jajeczek Yoni?

 • zwiększa połączenie z Twoim Łonem

 • zwiększa odczuwanie i rewitalizuje zakończenia nerwowe w pochwie (stajemy się dużo bardziej czułe na bodźce)

 • poprawia przepływ energii Chi w ciele (wg medycyny chińskiej “siła życiowa)

 • zwiększa poziom energii seksualnej i poprawia libido

 • pomaga wytrenować mięśnie pochwy przed porodem, bądź też przywrócić mięśnie po porodzie

 • zwiększa poziom nawilżenia pochwy

 • pomaga zapobiegać obniżaniu narządów rodnych, wypadaniu organów w wyniku nieużywania/braku ćwiczeń pochwy

 • zapobiega nietrzymaniu moczu wynikającego z osłabionej miednicy

 • równoważy hormony poprzez zwiększony przepływ krwi w miednicy, co sprzyja młodości i witalności Łona

 • wzmaga odczuwanie orgazmu, otwiera na odczuwanie przyjemności seksualnej na wielu wymiarach

 • zwiększa świadomość ciała pozostając w łączności z Twoim centrum

 • poprawia ogólny stan zdrowia, samopoczucie poprzez podniesienie energii w wyniku koncetracji w Twoim centrum, miejscu gdzie ta energia powstaje

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do używania Jajeczek Yoni?

Tak dotyczy to ciąży, o ile wcześniej Kobieta nie praktykowała (jeśli wcześniej praktykowała przed zajściem w ciąże może nosić jeśli lekarz zezwoli).

Również podczas miesiączki- odpuszczamy praktykę, dajemy naszej miednicy się oczyścić i pozwolić naturalnie krwi przepłynąć. Ok 3 dnia po miesiączce można spowrotem wrócić do ćwiczeń.

Tak, jeśli masz nadmiernie napięte dno miednicy, bądź tzw. pochwice. W takich wypadkach zaleca się głębokie masaże powięziowe czy tzw. Yoni Mapping.

Skąd wywodzi się ta praktyka?

Ponad 6000 lat temu w starożytnych Indiach i Chinach metoda ta powstała w wyniku przekonania ich narządy płciowe są najważniejszym organem w ciele, źródłem zdrowia i witalności. W Indiach początkowo używano jajeczek wyrzeźbionych z drewna. Wiele Kobiet używało tych jajeczek dla podniesienia swojego libido, energii seksualnej i przyjemności. W Medycynie Chińskiej zaczęto używać do tego celu naturalnych kryształów majacych dodatkowe walory zdrowotne uznając każdy minerał jako uzdrawiający. Tradycyjnie używano do tego celu Jadeitu Nefrytowego. Każda Kobieta posiadała takie jajeczko, matki przekazywały je córkom, uczono powszechnie Kobiety o dbanie o siebie, swoje Łona.

Chińczycy uważali Yoni za miejsce w którym powstaje energia Chi (siła życiowa) i stąd można przekierować energię do wyższych czakr celem Oświecenia. Uważano, że proces ten przekształca ich energię seksualną w wyższą energię duchową, pozwalając im zbliżyć się do Boga i czuć się szczęśliwsi, zdrowsi i pełni witalności.

Praktyka używania Jadeitowego Jajeczka jest pradawną praktyką taoistyczną i wywodzi się z Cesarskich Chin, kiedy była wówczas ściśle trzymana w tajemnicy przez Cesarzową w Pałacu Królewskim. Królowa i jej konkubiny ćwiczyły przy użyciu Jadeitowego Jadeitu, aby wzmocnić moc swoich wagin nie tylko po to, by zaimponować Królowi seksualnie, ale także by podnieść ich duchowość i przemienić i transmutować swoje Chi. Przyniosło im to więcej spokoju, zdrowia, młodości i zasadniczo pomogło im żyć dłużej.

Praktykę Jadeitowego Jajka uczono tylko najbardziej uprzywilejowane kobiety z dworów królewskich. Obecnie mamy to szczęście że jest to praktyka dostępna dla każdej kobiety!

Dlaczego potrzebuje Jajeczka Yoni, nie mogę po prostu robić zwykłych ćwiczeń mięśni Kegla?

Podobnie jak ćwiczysz na siłowni używając do tego celu dodatkowego obciążenia celem wzmacniania mięśni-podobnie zaleca się stosować obciążenie wewnątrz pochwy. Jest to dużo efektywniejsza metoda ćwiczeń. Również ze względu na to że mięśnie głębokie- czucie głębokie wewnętrznych mięśni trudno jest “poczuć”. Często ćwiczenia Kegla wykonuje się z tego powodu nieodpowiednio, tj tendencja do zaciskania zwieraczy/ujścia pochwy, zamiast mięśni głębokich pochwy.

Jajeczka Yoni pomagają poczuć mięśnie głębokie, wzmacniając czucie prioreceptywne a tym samym są dużo efektywniejsze niż zwykłe ćwiczenia Kegla. Oczywiście można łączyć te praktyki tworząc spójną całość i uzupełniając wzajemnie obie formy.

Który kryształ powinnam wybrać?

Rodzaj wybranego kryształu zależy zupełnie od Ciebie. Proponuje pokierować się intuicją, przeglądnąć wszystkie kryształy na stronie i pozwolić sobie “poczuć” który z nich Cię woła. To najlepszy wybór, słuchanie swojego wewnętrznego głosu.

Dokładne opisy działania każdego kryształu znajdują się tutaj.

Nie ma dobrego/złego wyboru, każdy kamień zadziała na Ciebie bardzo indywidualnie. Pokieruj się sercem i intuicją.

Który rozmiar powinnam wybrać?

Obecnie w sprzedaży posiadamy rozmiary Standardowe, planujemy wkrótce wprowadzić rozmiary Duże a także małe.

Rozmiar Standardowy jest odpowiednim rozmiarem dla Kobiet rozpoczynających praktykę z Jajeczkiem Yoni. Zazwyczaj zaczyna się od tego rozmiaru.

Dla Kobiet po ciąży naturalnej zaleca się rozmiar Duży, z uwagi na naturalne rozciągnięcie mięśni, i chęć zastymulowania ich do pracy.

Czy to znaczy że rozmiar Standardowy będzie nieodpowiedni dla mnie? Nie. To znaczy że przy rozmiarze Standardowym jajeczko może sie z początku wysuwać. Wystarczy jednak zamiast chodzenia rozpocząc swoją praktykę od ćwiczeń m.in unoszenia miednicy z jajeczkiem w pozycji leżącej (podwijanie miednicy do środka), przez ok 1-2tygodni i wówczas miednica wzmocni się na tyle by móc utrzymać Standardowy rozmiar.

Natomiast rozmiar Mały, zaleca się kobietom wcześniej praktykującym z jajeczkiem lub dziewicom, kobietom które nie odbyły jeszcze stosunku seksualnego.

Warto jednak posiadać różne rozmiary tak by stymulować pochwę różnymi rozmiarami a tym samym bodźcami dla większej mobilizacji i stymulacji.


Pomocy, nie czuje swojego jajeczka!?

Spokojnie. To zupełnie normalne, że na początku nic nie czujesz. Potrzeba trochę czasu, by Yoni poczuła się mniej odrętwiała i bardziej żywa.

Po drugie, nie poddawaj się! Staraj się używać jajka przynajmniej codziennie (nawet przez kilka minut) i stopniowo będzie wzrastać uczucie. Kontynuuj trening codziennie lub co drugi dzień i obserwuj pozycje, ruchy lub ćwiczenia, w których czujesz więcej doznań (joga to świetny czas na noszenie jajka).

Jeśli po miesiącu regularnej praktyki nadal nic nie czujesz, wybierz większe jajeczko.

Moje Jajeczko wypada i co teraz?

Tak- może się zdarzać szczególnie na początku praktyki z jajeczkiem. To zupełnie naturalna sprawa, jeśli nigdy wcześniej nie trenowałaś mięśni Kegla. To wspaniale, że zrobiłaś ten krok, postawiłaś na swoje zdrowie i zakupiłaś dla siebie jajeczko celem ćwiczenia swojego kobiecego regionu. Wystarczy wówczas zamiast chodzenia rozpocząć swoją praktykę od ćwiczeń m.in unoszenia miednicy z jajeczkiem w pozycji leżącej (podwijanie miednicy do środka), przez ok 2 tygodni i wówczas miednica powinna wzmocnić się na tyle by móc utrzymać Standardowy rozmiar. Możesz także spróbować wkładać jajeczko na noc. Jeśli nie- wybierz po prostu większy rozmiar.

Czy mogę używać Jajeczka przy wkładce domacicznej?

Tak jak najbardziej możesz używać Jajeczka jeśli stosujesz wkładkę. W takim przypadku zalecamy Jajeczko bez sznureczka, dla bezpieczeństwa ;-)

Czy mogę używać Jajeczka przy tyłozgięciu macicy?

Oczywiście że możesz!! Tyłozgięcie macicy jest naturalną sprawą, dotyczy ok 1/3 Kobiet. Oznacza to że twoja macica jest bardziej pochylona w stronę odbytnicy i jest to powszechne zjawisko które nie wpływa na jakość stosunku seksualnego czy praktykę z Jajeczkiem Yoni.

Jak powinnam dbać o swoje jajeczko?

 1. Oczyszczanie: Kiedy otrzymasz jajeczko sugeruje je oczyścić przy użyciu ciepłej wody, octu jabłkowego lub czy też naturalnych olejków eterycznych (polecam olejek lawendowy lub olejek z drzewa herbacianego). Po użyciu octu jabłkowego/olejku eterycznego przemyj je jeszcze w mydełku tak by spłukać warstwe która mogłaby Cię ew podrażnić. Taki sposób oczyszczania pozwoli to pozbyć się wszelkich bakterii i wysterylizuje twoje jajeczko.

  • Ważne jest by nie umieszczać kryształy w gorącej wodzie! Poczekaj aż woda ostygnie i dopiero wtedy je umieść w wodzie.

  • Na codzień możesz używać zwykłego mydełka (ważne by było naturalne i nie podrażniało Cię)

 2. Oczyszczanie energetyczne: Kryształy pochłaniają energię, dlatego ważne jest by co jakiś czas neutralizować kryształ wykonując jedną z poniższych technik:

  • sól + ciepła woda (potrzymaj ok 20 minut)

  • umieść go w czasie Pełni Księżyca na noc (nawet jeśli jest pochmurno)

  • okadzanie szałwią białą

  • pozostaw na słońcu na ok 20 minut

  • zawiń w bawełnę i zakop w ziemii

 3. Intencja. Aby zmaksymalizować działanie kryształu przy każdym użyciu pomyśl o intencji. Kryształy są jednymi z najwyższych wibracji naturalnych na ziemii, można je zaprogramować z intencją w sercu. Jak to zrobić: po prostu zamknij oczy, weź jajeczko w dłonie, lub przytrzymaj je przy sercu i poczuj autentyczną intencję która się pojawia w Twoim sercu: czego pragnie moje serce? czego pragnie moja Yoni?

 4. Przechowywanie. Przechowuj jajeczko w bezpiecznym miejscu, najlepiej w sypialni w widocznym miejscu np na komodzie tworząc (jeśli tylko czujesz) specjalną przestrzeń dla niego. Nie trzymaj go w łazience gdzie każdy może je dotykać . Pamiętaj to Twój święty kamień i jest tylko dla Ciebie.


Wideo Content:


5B20E12E-B251-413E-AC42-84F611C403F9.jpeg

O jajeczkach

czym są Jajeczka, do czego służą, jak praktykować, który kamień wybrać i wiele więcej…


fullsizeoutput_3dbd.jpeg

Jak prawidłowo używać jajeczek?

• na co zwrócić uwagę?

• jak to robić?

• co robić by praktyka nam służyła a nie szkodziła?


27A6886E-1741-4017-931E-25FE008982FC.jpeg

Yoni Love- z miłości do łona

• o tym jak powstało Yoni Love-skąd taki pomysł

• moje osobiste doświadczenie i historia jak to sie stało że zajełam się tym tematem

• dlaczego chce szerzyć wiedze dotyczącą zdrowia reprodukcyjnego & przełamywać Tabu wokół seksualności

• o nadmiernie napiętej miednicy i jak sobie pomóc

• dlaczego niektórzy są przeciwni używania Jajeczek?

• obalanie MITÓW na temat praktyki z Jajeczkiem.