Rytuał Yoni Steaming

IMG_9716.jpg
 
 

Czym jest Yoni Steaming?

Yoni Steaming to inaczej nasiadówki, określane również chai-yok (Korea), or bajos ( Mexico, Guatemala & Boliwia).

Yoni Steaming jest starożytną praktyką uhonorowania Yoni. Jest ponadczasowym i mistycznym rytuałem, który przynosi mnóstwo korzyści prozdrowotnych- fizycznych i emocjonalnych. To bardzo piękna praktyka samomiłości i uhonorowania świętej przestrzeni jaką jest kobieca Pochwa.

Praktyka Yoni Steaming (nasiadówki Yoni) jest pomocna w regulacji cyklu, gojeniu macicy po porodzie, po poronieniu, łagodzenie objawów pms, skurczy, wzdęć, endometriozy czy nawet PCOS (zespół policystycznych Jajników).

Yoni Steaming może uwolnić zablokowane emocje, zranienia i zastałe energie, które pozostają w łonie kobiety. Jest to ceremonia praktykowana we wschodnich kulturach dla witalności kobiet i zdrowia reprodukcyjnego. Kultura zachodnia zaczyna powoli wychodzić z Tabu i przypominać na nowo o tej wspaniałej sztuce dbania o kobiecość, honorowania tego co święte, otwierając się na przepływ, zdrowie reprodukcyjne i witalność.

Korzyści z Rytuału Yoni Steam (Nasiadówek)

 • Reguluje cykl menstruacyjny lub pozwala przywrócić cykl

 • Łagodzi objawy PMS, ból, skurcze, wzdęcia, napięcia

 • Oczyszcza łono i usuwa toksyny

 • Zmniejsza ból, wzdęcia i wyczerpanie po menstruacji

 • Zmniejsza skurcze

 • Utrzymuje zdrową równowagę flory bakteryjnej pochwy

 • Uwolnia przewlekłe infekcje grzybiczne

 • Przyspiesza gojenie po porodzie (blizny etc)

 • Zmniejsza mięśniaki, torbiele jajników i endometriozę

 • Sprzyja płodności i libido

 • Zmniejsza objawy menopauzy (w tym suchość)

 • Pomaga uwolnić przeszłe traumy i blokady emocjonalne

 • Pomaga kobiecie ponownie połączyć się z jej źródłem kobiecej mocyJak to działa i jak praktykować?

Standardowo zaparza się wybrany mix ziół w gorącej wodzie w misce, na której można albo usiąść* (nakładając na brzegi miski zwinięty ręcznik) bądź też włożyć do muszli toaletowej (patrz zdjęcia poniżej). Poczekaj chwilkę jak napar lekko ostygnie, tak by nie był zbyt gorący. Kiedy już usiądziesz przykryj się kocem. Pamiętaj by mieć założone skarpetki, najlepiej z grubszego materiału, wełny- tak by ciepło mogło się utrzymywać. Cały Rytuał powinien trwać ok 20 minut, można oczywiście krócej, według uznania.

*polecam pozycje klęczącą z otwartymi biodrami, kolanami na zewnątrz “V”

Gorąca woda wydobywa właściwości lecznicze ziół, pozwalając na uwolnienie ich właściwości prozdrowotnych za pomocą pary wodnej, która otwiera i zmiękcza tkanki pochwy + macice. Ścianki pochwy są porowate i łatwo wchłaniają tę silną parę, pomagając leczniczym właściwościom ziół działać na głębokim poziomie od wewnątrz. Ciepło pary zwiększa przepływ krwi i krążenie w macicy, detoksykując przy tym macicę, uwalniając starą krew, energię i zatrzymane emocje.

Bardzo ważne po sesji Rytuału Yoni Steam dbać o utrzymanie ciepła. Po sesji możesz poczuć duże zrelaksowanie i ochotę na drzemkę. Bądź uważna i zwróć uwage na swoje łono, na to co czujesz po takiej sesji, co przez Ciebie przepływa, co chce sie uwolnić lub wyrazić?

Krok po kroku-jak to zrobić?

 1. Przygotuj narzędzia:

  • odmierz 10 g ziół w mieszanki do Yoni Steamingu (1/3 standardowego opakowania)

  • przygotuj gorącą wodę, miskę, ręcznik, ciepłe skarpetki i koc którym bedziesz mogla sie okryć

 2. Przygotuj Przestrzeń: znajdź miejsce w którym na spokojnie będziesz mogła pobyć ze sobą. W zależności którą metodę wybierzesz czy klasycznie czy w toalecie miej pewność, że masz prywatność, czas i przestrzeń w sobie na ten cudowny czas tylko sam na sam ze sobą. Jeśli chcesz wykonać tradycyjnie rytuał ułóż koc/recznik na ziemi, w miejscu w którym będziesz siedzieć.

 3. Zagotuj wodę i zalej porcję ziół gorącą wodą. Odczekaj chwile zanim zaczniesz.

 4. Jeśli lubisz rozpal swoje ulubione kadzidła/palo santo/ szałwie tak by oczyścić energetycznie przestrzeń i przygotować na nowe. Możesz również puścić sobie ulubioną muzykę, wybierz raczej coś spokojnego w tle. Jeśli praktykujesz pisanie notatnika/dziennika możesz również przygotować sobie pod ręką. Jeśli masz swoje przedmioty mocy, kryształy, przynieś je w pobliżu Ciebie. Wszystko tak byś czuła sie komfortowo i dobrze.

 5. Kiedy już jesteś gotowa, uloz recznik wokół miski w miejscu w ktorym usiadziesz lub na brzegach miski kiedy używasz większej. Przyjmuj pozycje jak na obrazku poniżej, pomiędzy nogami ułóż miske i oprzyj uda na zewnątrz miski. O ile miska nie jest malutka powinnać czuć się stabilnie i wygodnie.

seiza-reiki-300x222.png

6. Jeśli wolisz i jest to dla Ciebie bardziej komfortowe, możesz także włożyc miskę do toalety i usiąść tak jak zwykle.

7. Po tym jak znajdziesz idealną pozycje (bardzo polecam położyć się twarzą do ziemii) i sposób, okryj się ręcznikiem wokół pasa (zrób tzw wrapa), Następnie okryj się kocem tak by utrzymywać ciepło ciała.

8. Teraz ten czas jest dla Ciebie na swobodną kontemplacje i przepływ który się pojawi. Odłóż telefon jeśli masz pomysł scrollować instagram czy facebooka. Pobądź w ciszy ze sobą. Poddaj się uczuciom, wrażeniom jakie sie pojawiają w ciele.

9. Jeśli czujesz przypływ możesz coś w tym czasie rysować/pisać. Jak czujesz. Możesz także po prostu obserwować wrażenia, skupiać się na oddechu.

10. Jeśli uprawiasz Tarota/ inne karty możesz także poświęcić ten czas na czytanie z kart. Albo jakikolwiek inny rytuał jaki czujesz że chciałabyś włączyć. Może przeczytać fragment książki, powtórzyć afirmacje/mantre/modlitwe-cokolwiek co jest Twoje i rezonuje z Tobą.

11. Zachowaj ostrożność z temperaturą, tzn nie powinnaś mieć uczucia parzenia!, jeśli jest gorąco możesz lekko unieść biodra/koc, tak by wyregulować temperaturę, bądź odczekać jeszcze moment aż poczujesz że jest odpowiednio dla Ciebie.

12. Daj sobie 20-30 minut czasu.

Czy są jakieś przeciwskazania?

 • ciąża

 • piercing w okolicach intymnych (wyjmij przed użyciem)

 • przy wkładce domacicznej IUD możesz maksymalnie 10min

 • jeśli masz miesiączkę (zrób tuż po)

Zioła możliwe do zakupienia w sklepie Yoni Love: