Kryształ Księżycowy (biały kwarc)- bogata historia i znaczenie

DSC00326.jpg

Y O N I L O V E

Nasza Luna Moon to wyjątkowa Kapłanka wśród wszystkich naszych jajeczek Yoni Love.

Kiedy wkroczyła do naszego domu rozświetliła i oczarowała nas wszystkich. Zresztą zobaczcie i poczujcie na wideo (nieco poniżej)

Moja reakcja była dużym poruszeniem, wzruszeniem i szokiem. Siedziałam i nie mogłam przestać zachwycać się jego Pięknem. Byłam totalnie oczarowana, nasza familia Kryształowa także. Kiedy dostawa do nas dotarła wiedziałam też, że nie jest to pospolity i standardowy clear quartz, pierwsze co poczułam KSIĘŻYC nie reflektując że istnieje kamień księżycowy w nazewnictwie.

Czym różni się kamień od kryształu?

Kryształ i Kamień są czasem używane naprzemiennie, jednak istnieje różnica. Kryształy są bardziej krystaliczne, przejrzyste, miękkie. Kamienie mają dużo gęstszą strukturę i nieco odmienne stężenia pierwiastków i dla przykładu sam kamień księżycowy niestety nie nadawałby się jako Jajeczko Yoni, jest zbyt ciężkie a jego wzór chemiczny nie pozwala na użytek wewnętrzny.

Zatem mamy Kryształ Księżycowy!

Przejdźmy zatem do historii tego wyjątkowego kryształu.

Kryształ Księżycowy jest minerałem z dwutlenku krzemu, który tworzy się w przezroczystych masach, ziarnach i skupiskach druzy. Po raz pierwszy nazwano go „Crystallus” w 77 r.n.e. przez Pliniusza Starszego - dowódcę marynarki i armii oraz znanego filozofa wczesnego Cesarstwa Rzymskiego. Nazwa kwarc pochodzi od greckiego słowa oznaczającego lód, ponieważ uważano początkowo, że jest to wyjątkowo zamarznięta woda, która nigdy się nie odwilży. W Japonii był znany jako „ Klejnot Doskonały ” i był szczególnym symbolem czystości, wytrwałości, cierpliwości i nieskończoności.

Kwarc odegrał kluczową rolę w rozwoju starożytnych cywilizacji, takich jak Atlantyda, Mu, Og, Zu i Lemuria. Kamienie te były wyraźnie czczone przez te cywilizacje ze względu na zakres właściwości uzdrawiających i rozszerzających świadomość, co znacznie przyczyniło się do ich rozwoju. Kwarc szybko stał się duchową i magiczną podstawą we wszystkich znanych duchowych i mistycznych cywilizacjach, takich jak Egipcjanie, Majowie, Celtowie, Aztekowie i Indianie. Powodem tego było to, że kryształ ten szybko został uznany za narzędzie o ogromnej mocy energetycznej.

Starożytni Lemurianie rozumieli, że kwarc może być używany do otwierania systemów czakr i do postępu duchowego na wyższe poziomy świadomości. Wiadomo również, że kwarc może być bardzo pomocny w zwiększaniu ostrości i łączeniu i wzmacnianiu energii wszystkich innych cennych minerałów.

Kwarc uznano za tak ważny dla starożytnych Rzymian, że niektórzy posunęliby się nawet do przedstawienia go wraz z ofiarami jedzenia i picia, ponieważ ten kamień był z pewnością żywą istotą. Mówi się, że niewłaściwe użycie tych kryształów spowodowało zniszczenie tych cywilizacji. Fakt ten uczy nas kluczowej lekcji - kiedy pracujemy z tak potężnymi energiami, musimy pamiętać o naszych intencjach i wykonywać pracę dla dobra wszystkich zgodnie z wolną wolą, aby otrzymać korzyści związane z tym kryształem.

Kwarc jest najbardziej obfitym minerałem znanym naszej planecie i występuje w wielu odmianach w całym królestwie minerałów. Clear Quartz ma wiele różnych odmian, w tym Fairy Wand, Lemurian Seed, Laser Wand, Castle, Faden, Spirit, Dream, The Moon i wiele innych. Jest również podstawą całej rodziny minerałów, w tym Kwarcu Różowego, Ametystu, Cytrynu, Kwarcu Dymnego, Carneliana i Jaspera. Kwarc występuje także w wielu innych kamieniach poza rodziną Quartz. Klasyczny przezroczysty kwarc jest bezbarwny, czasem zmętniały lub ma tęczowy odcień, często w zależności od jego formy i temperatury, którą wytrzymuje.

Energetycznie kwarc może być użyty do oczyszczenia i stymulacji wszystkich układów czakr i punktów energetycznych w ciele. Jest to szczególnie przydatne w pracy z sercem i trzecim okiem. Podczas umieszczania kryształu kwarcu na trzecim oku podczas medytacji, zauważyć można zwiększone poczucie jasności i skupienia. Ta jasność i skupienie pozwalają osiągnąć „pusty” stan umysłu niezbędny do efektywnych stanów medytacyjnych. Kiedy umysł zostaje wyciszony do tego stopnia, można zacząć pamiętać i łączyć się z własnymi wrodzonymi zdolnościami psychicznymi.

Słynny Siemion Kirlianin pomógł nam odkryć i udowodnić, jak bardzo kwarc wpływa na nasze pole auryczne. Jego przełomowe metody fotografii nauczyły nas, że trzymanie kwarcu w lewej ręce rozszerza pole elektromagnetyczne ciała co najmniej podwójnie. Prace fotograficzne Siemiona Kirliana pozwoliły nam fizycznie zobaczyć niewidzialne energetyczne efekty energii kryształu. Fotografia „kirlianowska”, inaczej znana jako elektrografia, jest jedyną znaną formą fotografii, która może fizycznie uchwycić pole elektromagnetyczne ciała (pole auryczne), umożliwiając nam wyraźne widzenie efektu, jaki te kryształowe energie mają.

Podczas medytacji kwarc pozwoli, aby wszelkie obrazy lub wiadomości z umysłu lub wyższych jaźni stały się jasne i przejrzyste, pomagając w głębszej podróży w głąb siebie. Kwarc promuje ogólną ekspansję świadomości, a także pozwala marzeniom sennym pozostać świeżym w umyśle po przebudzeniu. Pobudza umysł do refleksji nad tymi snami i pomoże znaleźć potencjalne przesłania i znaczenia za nimi. Miej na uwadze, że ponieważ ten kamień jest wzmacniaczem energii, ma tendencję do absorbowania resztek psychicznych i powinien być często czyszczony. Kwarc woli być oczyszczany na kilka sposobów - moczony w roztworze słonej wody przez noc, pozostawiony na słońcu lub zakopany w ziemi. Dym kadzidła również ładnie wpływa na ten kamień i pozwoli jego energiom pozostać czystym i przejrzystym, optymalizując pracę energetyczną.

Umieszczenie kryształu kwarcu na przestrzeni serca pomoże usunąć wszelkie blokady emocjonalne i zastąpić te blokady silnymi uczuciami akceptacji siebie i miłości. Kwarc pozwala nam dosłownie „zobaczyć” wyraźnie nasze emocjonalne i mentalne stany by dokonać niezbędnych zmian i kroków w kierunku uzdrowienia. Jeśli osoba „chce” zaakceptować i otrzymać wgląd z wyższego ja, powinna umieścić kawałek Kwarcu nad czakrą korony, aby otworzyć linie komunikacji z wyższymi energiami.

Kwarc jest niezwykle elastycznym kamieniem, który można zaprogramować i wykorzystać do niemal każdego celu metafizycznego. Podczas programowania kwarcu będzie pasować do wibracji intencji i pożądanych wyników dla celów wewnętrznych lub zewnętrznych. Należy pamiętać, że używanie tego kamienia do celów zewnętrznych lub pragnień poza sobą będzie bumerangiem z powrotem na użytkownika, a czasami wyniki te mogą być dość destrukcyjne.

Medytowanie za pomocą kwarcu i wizualizacja tego, co próbuje się osiągnąć, jest potężnym procesem. Gdy kwarc zostanie zaprogramowany w określonym celu, będzie pamiętał i kontynuował wzmacnianie wszelkich intencji, które się w nim znajdują, pozwalając na ich manifestacje. Jeśli to samo programowanie jest wykonywane wielokrotnie, będzie stale zwiększać liczbę wewnętrznych i zewnętrznych zdarzeń synchronicznych związanych z celami, dając niesamowite wyniki. To może otworzyć umysł na moc skoncentrowanej intencji, pozwalając skupić się na tym, co jest istotne dla ich pragnień.

  • Pochodzenie: Brazylia, Boliwia, Europa, Azja

  • Czakry: wszystkie

  • Znaki Zodiaku: wszystkie

  • Planety: Merkury, Venus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton, Słońce, Księżyc

  • Żywioł: burza