Refleksja na Nów w Lwie

Image via Chani Nicholas

Image via Chani Nicholas

DZIKA KOBIETA jest archetypem, który inicjuje Koło Kapłanki w domu zodiaku Lwa

Ten Nów w Lwie, jest przykładem energii siły życiowej, zabawy, radości i kreatywności wyrażanej przez siłę woli.

Czas w Nowiu w Lwie to idealny czas aby zanurzyć się głęboko w naszej umiejętności korzystania z naszej wolnej woli, aby uświadomić i oczyścić materiał z podświadomości, który może hamować naszą zdolność doświadczania radości i ćwiczenia naszej twórczej energii. Jest to wspaniała okazja, aby wznieść się na kolejny poziom wnikliwości duchowej i rozwoju zawodowego.

Dla każdego, kto obserwuje rytmy cykli słonecznych i księżycowych w sposób zamierzony, ten Księżyc w Nowiu stanowi potężny moment, aby uświadomić sobie, co powstrzymuje cię przed kultywowaniem tego, kim jesteś i uświadomieniem sobie, że jesteś w stanie żyć pełnią i witalnością .

Aby przygotować się na ten Księżyc w nowiu, zacznij obserwować swoje myśli, uczucia i działania w następnym tygodniu w odniesieniu do energii siły życiowej i siły woli. Zastanów się, co możesz rozładować, aby twój kreatywny, wesoły przepływ energii mógł się uaktywnić. Gdzie trzymasz się pomysłów, lęków lub przekonań, które blokują przepływ radości, zabawy i siły woli?

Zastanów się nad stworzeniem specjalnego osobistego rytuału, aby odciążyć się i przekierować lub przywrócić twoją wolę, aby podążać ścieżką, którą obrałoby radosne, ciekawe i tętniące życiem dziecko w Tobie.

REFLEKSJA: ćwiczenie Check-in

Ta refleksja pomoże Ci spojrzeć na to GDZIE jesteś teraz ze swoim życiem, co wymaga ZMIANY i obrania innego kierunku. Pozwoli Ci nawigować twoim życiem bardziej w sposób świadomy i uważny. Pomoże Ci w tym czego pragniesz dla siebie, przyniesie wgląd na Prawdę w Tobie, we wszystkim czemu poświęcasz teraz energię i jak chcesz ją kierunkować przez nadchodzący czas.

Weź kartkę papieru. Napisz na samym środku: “Gdzie czuję (w jakich sferach w moim życiu)”

Przedziel teraz kartkę na pół kreską na pół

Po lewej stronie: pełna pasji, przepływu, wewnętrznej mocy, ekspansję

Po prawej stronie: zablokowanie, strach, z czym sie zmagam

Gdy skończysz pobądź chwilę ze sobą i możesz zapisać, lub po prostu kontempluj:

“Swiadomie decyduję na Zmiany w moim życiu, by być bliżej Prawdy we mnie, w moim sposobie postępowania, z moim ciałem, emocjami, relacjami, pracą i rozwojem osobistym"

Możesz teraz utworzyć kolumny z kategoriami jakie wyszczególniłaś z pierwszej listy, np Relacje, Praca, Rozwój osobisty i lista rzeczy jakie pragniesz dla siebie w tych aspektach. Bądź twórcza, twórz swoje kategorie, jakości, cokolwiek co chcesz zamanifestować

USTAWIANIE INTENCJI NA NÓW

Nowie Księżyca to czas na uwolnienie i postawienie nowych intencji, czas na udoskonalenie sposobu, w jaki manifestujemy atrybuty i energie jakie chcemy zamanifestować w swojej rzeczywistości.

Kultywowanie Księżyca w nowiu w jednym cyklu jest jednym ze sposobów, dzięki którym można bliżej połączyć się z rytmem natury - co pozwala ci bardziej dostroić się do własnej intuicji. Początek cyklu księżycowego jest zaproszeniem do rozpoczęcia świeżości, zawołania intencji i nadania kierunkowi energii w nadchodzących tygodniach swojego życia.

Podróż Dzikiej Kapłanki polega na stawaniu się naprawdę klarownym w swoich najgłębszych pragnieniach, abyś mógła potężnie głosić swoją prawdę i manifestować swoje pragnienia.

  1. Tworzenie Przestrzenii

Stwórz Świętą Przestrzeń. stwórz ołtarz/przestrzeń dla tego nowiu, aby symbolizował energię jakie chcesz zaprosić. Postaw kwiaty (to tylko propozycja), wszelkie symbole które są dla Ciebie ważne m.in kryształy, przedmioty mocy. Znajdź miejsce w swoim domu które poświęcisz do tego celu.

W przypadku Nowiu Księżyca w Lwie znajdź dla ciebie obrazy i przedmioty, które reprezentują Dziką Kobietę w Tobie

  • Użyj kolorowych tkanin bogatego złota i kolorów Słońca.

  • Udekoruj przestrzeń kwiatami słońca, takimi jak słoneczniki, nagietki i maki ..

  • Przedmioty, które reprezentują twoje osobiste połączenie z Dziką Kobietą

  • Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą w budowaniu ołtarza lub tworzeniu rytuału jest to, że przedmioty są dla ciebie znaczące i posiadają dla ciebie symboliczną moc. Zaufaj swojej intuicji.

  • przygotuj długopis i zeszyt/kartkę

2. Tworzenie Intencji

Napisz swoją listę rzeczy jakie chcesz zamanifestować w najbliższym czasie. Daj sobie czas, zanim zaczniesz. Spróbuj kilka minut medytacji lub pracy z oddechem, aby skupić się i oczyścić.

Otwórz dziennik na nowej stronie, symbolizujący nowy początek. Zrób listę 10 lub mniej intencji dla tego nowiu:

  1. Jestem….

  2. Jestem…..

  3. …… i tak kontynuujesz do punktu 10

Używaj tylko słów w czasie teraźniejszym tak jakby one już były. Nie pisz “chcę” bo na chceniu się skończy ;-) napisz tak jakby to już sie zamanifestowało. Poczuj to w Pełni w sobie, w swoim brzuchu. Poczuj jak brzuch wibruje Ci, niech to będą głębokie pragnienia Duszy.

Aby wspomóc się w tym procesie zapraszam Cię do rozpoczęcia od Medytacji Serca (pierwszej praktyki z tego kursu)

3. Manifestacja Intencji

Zamknij proces kolejną krótką medytacją lub modlitwą i trzymaj swoją listę blisko, kiedy przechodzisz przez cykl księżycowy. Możesz także spalić swoje intencje w ogniu (unoszenie energii do nieba), puścić do rzeki, tak by popłyneły, lub cokolwiek czujesz jest właściwe (to tylko propozycje i luźne pomysły, trzymaj się tego co rezonuje i zostaw to co nie twoje).

Najsilniejszym czasem na manifestację jest 48 godzin po rozpoczęciu nowiu, więc najlepiej jest mieć zwyczaj ustalania swoich intencji w ciągu pierwszych 2 dni od Nowiu.

Podziel się w komentarzach jakie są twoje Intencje na ten Nów, a także wrażeniami z tworzenia Refleksji